ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Dom i wnętrze

Ceny zestawów sztućców.

Dawno już minęły czasy, gdy jadło się zwykłymi, często bardzo miękkimi sztućcami i nie zwracano uwagi na to, jak wyglądają. Dzisiaj chcemy otaczać się pięknymi przedmiotami. Używamy ładnych talerzy i dobrych jakościowo sztućców. W sklepach znajdziemy wiele zestawów sztućców, więc na pewno znajdziemy coś, co nam się spodoba i spełni oczekiwania.

Oglądamy zestawy sztućców. Który materiał jest najlepszy?

Materiał, z którego wykonane są sztućce, wpływa na ich jakość, wytrzymałość na uszkodzenia i zarysowania. Ma również wpływ na cenę produktu. Najpopularniejszym materiałem na sztućce jest stal nierdzewna, będąca stopem żelaza, węgla i chromu, często z dodatkiem niklu. Najczęściej stosuje się chromowo-niklową stal oznaczaną jako 18/10 (gdzie 18 symbolizuje 18-procentową zawartość. Osoby uczulone na nikiel powinny szukać sztućców wykonanych ze stali 18/0 lub 13/0, która nie zawiera tego pierwiastka. Bardzo piękne są sztućce wykonywane z czystego srebra. Tego typu zestawy sztućców są jednak bardzo drogie. Dla przykładu, zestaw składający się z 30 sztućców, wykonanych w całości ze srebra próby 925, kosztuje 15480,00 zł, czyli naprawdę dużo.

Kupujemy zestawy sztućców

Jeśli planujemy zakup sztućców, lepiej kupić od razu cały zestaw. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie elementy do siebie pasują. W ofercie producentów znajdziemy komplety zawierające od 24 do 104 komponentów, przeznaczone są dla 4, 6, 8 lub 12 osób. Producenci ze średniej lub wyższej półki w ofercie posiadają specjalne linie sztućców, które są w stałej produkcji. W związku z tym możemy dokupić brakujące elementy w sytuacji, gdy je na przykład zgubimy. W ofercie renomowanych firm są zestawy sztućców składające się z jednego lub kilku elementów. Bez problemu dokupimy na przykład komplet łyżeczek do ciasta, widelczyków deserowych, czy sztućców do steków.

Czytaj także  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podłogach szklanych

Ile kosztują ładne zestawy sztućców?

Najtańsze, kiepskiej jakości zestawy sztućców można kupić za 55 zł. Jeśli zależy nam, by byłe trwałe, zapłacimy minimum 300 zł. Większe, bardziej ekskluzywne zestawy to inwestycja rzędu 350-1500 złotych. Za najdroższe, srebrne i pozłacane komplety można zapłacić nawet 150000 zł. Dobrym wyborem są zestawy sztućców w walizce. W tego typu kompletach znajdziemy wszystkie niezbędne łyżki, widelce, noże oraz nabierki i inne akcesoria do serwowania posiłków. Zestawy sztućców w walizce zwykle przeznaczone są dla 12 zasiadających przy stole osób. Komplet renomowanej firmy kosztuje około 1000 zł.

Przeglądając ofertę producentów zestawów sztućców, dajmy sobie sporo czasu na pooszukiwania. Dobrej jakości sztućce będą nam służyć przez wiele lat, więc warto kupić to, co nam się podoba i spełnia wszystkie wymagania.