ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

przeprowadzka do mieszkania deweloperskiego
Ciekawostki

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co musisz wiedzieć

Zakup mieszkania powinien być dobrze przemyślaną decyzją, gdyż wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów finansowych. Wiele osób musi wziąć kredyt, aby móc sfinansować zakup wymarzonego lokum. Często wybór pada na mieszkania deweloperskie, ale nierzadko nie są one gotowe do zamieszkania, trzeba je wykończyć, zaaranżować przestrzeń, wyposażyć w urządzenia i meble. Pora zastanowić się nad tym, co kryje się tak naprawdę za stanem deweloperskim.

Mieszkania deweloperskie Wrocław – czego można się spodziewać?

Wiele osób stawia na gotowe rozwiązania i decyduje się na zakup mieszkania wykończonego pod klucz, czyli gotowego do wprowadzenia się i użytkowania, bez konieczności wykończenia go, umeblowania itd. Inni z kolei chcąc mieć jak największy wpływ na układ pomieszczeń, wykończenie, wyposażenie itd. W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim nie ma jednoznacznych wytycznych odnośnie prac wykończeniowych, bo polskie prawo tego nie reguluje w żaden sposób. Najczęściej można jednak spodziewać się tego, że takie mieszkanie będzie miało już wylewkę podłogową, położne tynki, zamontowane okna i parapety, drzwi wejściowe, niezbędne instalacje (wodnokanalizacyjną, elektryczną), ogrzewanie. W zależności od dewelopera można liczyć też ściany już pomalowane lub gotowe do pomalowania, osadzone drzwi wewnętrzne, położone płyty kartonowo-gipsowe. Nie brakuje również ofert mieszkań w podwyższonym stanie deweloperskim: z pomalowanymi ścianami i sufitami, wstawionymi drzwiami we wszystkich pomieszczaniach, wykończonym balkonem i tarasem, zamontowanym domofonem, armaturą łazienkową.

Czytaj także  Program do nauki zdalnej, czyli efektywna edukacja na odległość

Co powinno się mieć na uwadze przy zakupie mieszkania w stanie deweloperskim?

Wybór pierwszego lepszego mieszkania od dewelopera nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chce się uniknąć problemów i niezadowolenia w przyszłości, to trzeba dobrze przemyśleć swój zakup, oprzeć go na swoich potrzebach, preferencjach i możliwościach. Na uwadze powinno się mieć zawsze standard mieszkania, jakość użytych materiałów do wykończenia ścian i ścianek działowych. Najprostszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z zapisami zawartymi w umowie pod kątem tego, jakie trzeba będzie wykonać prace przygotowawcze. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami, które zawsze trzeba uwzględnić w totalnym rozrachunku. Nawet z pozoru mało istotne elementy wymagają uwagi: rodzaj i parametry okien, typ grzejników, materiał wykończenia posadzki, rodzaj balustrad. Zastanowić trzeba się również nad ewentualnymi modyfikacjami, które chce się wprowadzić w wybranym mieszkaniu. Na jego zakupie się nie kończy, dochodzi szereg kosztów związanych między innymi z materiałami wykończeniowymi. Czas i pieniądze pochłania montaż ościeżnic, malowanie i tapetowanie ścian, wykończenie kuchni i łazienki, montaż podłóg i drzwi, umeblowanie, aranżacja wnętrz. Umowę deweloperską zawsze trzeba dokładnie przeczytać, zapoznać się z każdym zapisem, rozwiać ewentualne wątpliwości. Nie można też zapomnieć o podpisaniu mowy przeniesienia własności w formie aktu notarialnego, aby stać się prawnym właścicielem nieruchomości.

Czytaj także  Mydło Aleppo- jakie ma właściwości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *