ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Ciekawostki

Mydło Aleppo- jakie ma właściwości?

Coraz bardziej popularne jest stosowanie naturalnych środków myjących i pielęgnujących. Wśród wielu ciekawych preparatów znaleźć można mydło Aleppo. Czym się wyróżnia i jakie właściwości ma tradycyjne, syryjskie mydło?

Jak produkuje  się mydło Aleppo?

 Tradycyjne, syryjskie mydło ma bogatą, bo liczącą ponad 2 tysiące lat, historię. Środek myjących o niezwykłych właściwościach został wymyślony przez Fenicjan, a skład produktu pozostaje niezmienny od ponad dwóch tysiącleci. Mydło zawdzięcza swoją nazwę, miastu w którym jest produkowane. To właśnie w Aleppo produkuje się mydło składające się z wyciągu z liścia laurowego, oliwy z oliwek oraz wodorotlenku sodu, spełniającego rolę substancji spieniającej. Tradycyjne, syryjskie mydło charakteryzuje się niezwykłą brązową z zewnątrz, a zielona wewnątrz barwą, a także szerokim zastosowaniem.

Właściwości syryjskiego mydła.

 Produkowane i stosowane od wieków mydło Aleppo ma szereg zastosowań, a także właściwości pielęgnacyjnych, a nawet leczniczych. Ze względu na swój naturalny skład mydło pomaga w wielu problemach skórnych:

  • oczyszcza pory i pomaga w walce z uciążliwymi zaskórnikami i wypryskami,
  • pomaga w walce z łupieżem i łojotokiem,
  • doskonałe do mycia delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci,
  • hypoalergiczne, bezpieczny dla najbardziej wrażliwej skóry.

Doskonałe właściwości lecznicze i pielęgnacyjne oraz naturalny skład sprawiają, że cieszy się uznaniem na całym świecie. Coraz więcej osób szuka produktów o jak najbardziej naturalnym składzie, a przy tym niezwykle skutecznych, a mydło Aleppo w pełni spełnia te oczekiwania. Jak się okazuje syryjskie mydło można stosować na wiele sposobów:

  • maseczka oczyszczająca,
  • szampon przeciwłupieżowy,
  • pianka do golenia,
  • środek do prania naturalnych tkanin.
Czytaj także  Czym zastąpić suszarki do rąk w trakcie pandemii?

Naturalny skład, niezwykłe właściwości oraz szerokie zastosowanie, niewątpliwie przyczyniły się do wzrostu popularności mydła Aleppo.

Bogactwo naturalnych składników.

 Doskonałe właściwości mydło Aleppo zawdzięcza dwóm podstawowym składnikom: oliwie z oliwek oraz oleju laurowego. Oliwa doskonale nawilża i pielęgnuje skórę, a olej laurowy wykazuje wyjątkowe właściwości antybakteryjne. Warto pamiętać, że wybór mydła Aleppo zależy od rodzaju cery. Przy skórze tłustej i problematycznej należy wybrać mydło o najwyższym stężeniu tj. ponad 40 % oleju laurowego. Skóra sucha czy wrażliwa potrzebuje najniższego stężenia oleju laurowego 5-10 %. Właściwie dobrany poziom oleju laurowego zapewni doskonałe efekty oraz pomoże uniknąć podrażnienia czy nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Mydło Aleppo warto wybrać ze względu na naturalny skład, wyjątkowe właściwości oraz możliwość wielu zastosowań. Ze stosowania syryjskiego mydła będzie zadowolona cała rodzina: posłuży jako środek do mycia niemowląt, środek na trądzik, pianka do golenia czy środek do prania. Mydło Aleppo dostępne jest w sklepach ekologicznych, z żywnością arabską, a także w niektórych drogeriach. Warto sprawdzić właściwości tradycyjnego, syryjskiego mydła.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *