ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Narzędzia niezbędne w domu
Porady budowlane

Narzędzia niezbędne w każdym domu

W każdym mieszkaniu czy domu powinno się znaleźć choć kilka podstawowych i uniwersalnych narzędzi, które często się przydają. Na pewno trzeba będzie coś naprawić, wkręcić śrubę i przybić gwóźdź. Proste urządzenia nie są drogie, a z pewnością będą przydatne, gdy będziemy musieli wybawić domostwo z kłopotów. Co jest potrzebne?

Jakie urządzenia są potrzebne?

W każdym domu powinny się znaleźć podstawowe narzędzie i urządzenia, którymi dokonamy drobnych napraw czy wymienimy żarówkę. Przede wszystkim musimy mieć śrubokręt krzyżakowy i płaski. Odkręcenie śrubki (bądź jej zakręcenie) jest praktycznie niemożliwe bez zastosowania narzędzia z odpowiednią końcówką, a w wielu domowych urządzaniach (np. w budziku) często trzeba odkręcić małą śrubą, by wymienić na przykład baterię. Kuchenny tłuczek może zastąpić młotek, ale nic nie zastąpi śrubokrętu. W zestawie narzędzi warto trzymać po dwa egzemplarze śrubokrętów krzyżakowych i płaskich. Jeżeli lubimy kupować urządzenia i często składamy meble czy coś remontujemy, kupmy elektryczną wkrętarkę, która znacznie usprawni i przyspieszy wkręcanie śrub.
Niemal z każdą śrubą, której gwint nie jest przystosowany do korzystania ze śrubokręta, poradzą sobie klucze nasadowe. Kupmy jeden, duży klucz,w którym można zmieniać rozstaw, uzyskując w ten sposób zastępstwo dla kluczy w różnych rozmiarach. W urządzeniach tego typu wymienia się jedynie nasadki, a do podstawowych napraw wystarczą cztery nasadki. Kombinerki czy szczypce przydadzą się, gdy będziemy chcieli wyciągnąć krzywo wbity gwóźdź. Potrzebny jest także młotek. W skrzynce narzędziowej powinien się znaleźć pistolet do kleju, który służy do nakładania kleju termotopliwego..

Czytaj także  Urządzenia zbiornikowe - do czego są wykorzystywane?

Wybieramy urządzenia do domowej skrzynki narzędziowej

Z pewnością potrzebne będą również elektronarzędzia, które są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest wiertarka, która przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować. Zanim kupimy specjalistyczne i drogie narzędzia, zastanówmy się, co naprawdę jest nam potrzebne. Wiertarkę na pewno warto mieć – poradzimy sobie z wywierceniem małej dziury i nie będziemy musieli korzystać z usług specjalisty.
W każdym domowym warsztacie powinny się znaleźć podstawowe narzędzia służące do napraw. Przede wszystkim potrzebna jest zwykła miarka zwijana. Czasami musimy coś zmierzyć, a przecież nie wystarczy szkolna linijka. Przyda się także płaski pędzel i nożyk. Nie zapomnijmy o latarce, która będzie nieceniona podczas przerw w dostawie prądu.
Podstawowe narzędzia nie są drogie, więc kupmy je tuż po przeprowadzce. Kto wie, kiedy trzeba będzie coś przybić czy przykleić, a przecież nie będziemy biegać w poszukiwaniu urządzeń, który powinny znaleźć się w każdym domu.