ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Aranżacja wnętrz

Płytki od A do Z

We wnętrzarstwie od co najmniej kilku lat można obserwować swoisty powrót do korzeni. Na nowo modne stają się drewniane parkiety, naturalne materiały, do łask wracają również płytki, które odpowiednio dobrane, z powodzeniem sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, a nawet na balkonie czy tarasie.

Jakie są zalety płytek?

Gdy urządza się wnętrza, warto sprawdzić, co internetowi eksperci mają do powiedzenia, jeśli chodzi o płytki. Porady można znaleźć nie tylko na profesjonalnych serwisach, portalach czy blogach sklepów internetowych sprzedających płytki. Warto docenić też różne fora internetowe, na których wypowiadają się nie specjaliści, lecz laicy i domorośli majsterkowicze, którzy samodzielnie postanowili wyremontować swój dom czy mieszkanie. Ich praktyczne płytki porady okazać się mogą bardzo przydatne.

 

Jeśli macie jeszcze wątpliwości, czy warto decydować się na płytki, przekonać powinny was następujące argumenty. Płytki są bardzo trwałe, a w dodatku nie sprawiają problemów, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Płytki są odporne na wilgoć i ścieranie, łatwo i szybko można z nich zmyć zabrudzenia. Nie sprawiają też problemów przy układaniu. W razie potrzeby płytki można zawsze przyciąć albo zakupić na te najbardziej nierówne powierzchnie specjalną mozaikę, którą można dowolnie formować i docinać.

Czytaj także  Jaką farbę wybrać do malowania ścian?

 

Płytki są przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Coraz częściej jednak pełnią też funkcję estetyczną. Najnowsze wzory są na tyle efektowne, że płytki kładzie się dziś nie tylko w zakamarkach kuchni i łazienek, ale również w holach czy nawet salonach. W sieci WWW znaleźć można też liczne płytki porady jak stworzyć schody z płytek, ceramiczne blaty czy inne elementy typowo już dekoracyjne z płytkami w roli głównej.

Płytki ceramiczne
Płytki ceramiczne

Płytki – nie tylko do kuchni i łazienek

Decydując się na płytki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wzornictwo, parametry i właściwości płytek. W przypadku płytek do łazienek i kuchni, istotne są ścieralność oraz poślizgowość. Cenną informacją o płytkach mogą być też wymiary. Zanim wybierze się wzór, warto dokładnie pomierzyć pomieszczenie, w którym mają zostać położone. Czasami zdecydowanie się na płytki w konkretnych wymiarach, albo wybór szczególnego rodzaju ich kładzenia pozwala zaoszczędzić sporo czasu i energii na docinaniu i dopasowywaniu płytek.

Cenne są też płytki porady, jak wybierać i kłaść płytki w salonie. Tu kierować trzeba się już przede wszystkim wzornictwem. W sklepach znaleźć można przepiękne płytki w różnych rozmiarach i kolorach. Warto też zwrócić uwagę na ich wykończenie. W salonach np. bardzo efektownie prezentują się płytki matowe.

Czytaj także  Wybieramy wygodne łóżko do sypialni

 

Płytki – ile naprawdę kosztują?

By położyć płytki w pomieszczeniach, kilka paczek z glazurą to jednak zdecydowanie za mało. Czytając płytki porady, warto też zwrócić uwagę na to, jakie należy kupić do nich narzędzia, klej, zaprawę czy spoinę.

 

Cenne płytki porady uzyskać można przy ich zakupie, a w przypadku zakupów przez Internet, strony z opisami poszczególnych płytek bardzo często powiązane są ze stronami dodatkowych produktów, które warto do nich kupić. Na pewno oprócz niezbędnej zaprawy gruntującej, koniecznie zainwestować trzeba w klej, zaprawę fugową, a także w specjalną pacę do nakładania zaprawy, szpachelkę czy krzyżyki dystansowe. Przydać może się też gumowy młotek niezbędny do wyrównania lub wygładzenia powierzchni.