ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Uncategorized

Przeprowadzka jest bardzo stresująca. Podpowiadamy, jakie są sposoby na przewiezienie wszystkich swoich rzeczy

Przeprowadzka oznacza nowy początek – przenosimy się do innego, nowego domu, co powinno być źródłem radości. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć, bardzo się stresujemy, gdyż trzeba przygotować się do przewiezienia rzeczy, a taka logistyka nieco nas przeraża. Jak zorganizować przeprowadzkę, by przebiegła szybko i sprawnie?

Ile kosztuje przeprowadzka? Logistyka przewozu

Wydawać by się mogło, że najtańsza jest przeprowadzka na własną rękę, podczas której korzystamy z własnego samochodu oraz życzliwości znajomych i rodziny, którzy pomagają w przeniesieniu rzeczy. Dobrze się jednak zastanówmy, czy taka logistyka ma sens. Rzadko kiedy mamy bowiem do dyspozycji większe auto, które pomieści duże gabaryty i wszystkie mniejsze pakunki, co oznacza, że miedzy mieszkaniami będziemy jeździć wiele razy. Brakuje nam także sprzętu do zniesienia ciężkich i dużych rzeczy. W związku z tym wydłuża się czas przeprowadzki, a rosnące opłaty za benzynę podnoszą całkowity koszt. Jesteśmy też bardziej zmęczeni i zestresowani, łatwiej nam o czymś zapomnieć. Może warto zatrudnić profesjonalną firmę transportową? Takie firmy mają odpowiedni sprzęt do przenoszenia dużych gabarytów, samochody dostawcze z możliwością przypięcia rzeczy do burt oraz doświadczenie w pakowaniu – twierdzi Rhenus Logistics. Nie musimy się obawiać, że koszty nas zaskoczą. Wystarczy po prostu zapytać, a to, ile zapłacimy zależy od czasu trwania przeprowadzki, odległości od punktu startowego i docelowego, powierzchni załadunkowej samochodu, terminu, a także ilości wykorzystanych materiałów do pakowania, eksploatacji dźwigów i wózków transportowych.

Czytaj także  Pistoletu do kleju na gorąco. Mechaniczny czy pneumatyczny?

Ile kosztuje przeprowadzka? Logistyka przewozu naszych rzeczy

Więcej zapłacimy również za przewóz większych lub nietypowych gabarytów. Wynajęcie jednego auta z kierowcą, który pomoże nam w przenoszeniu i załadowywaniu pudeł to koszt ok. 60-80 zł za godzinę. Zapłacić musimy dodatkowo za płacę każdego z pracowników i dostarczane nam specjalnie wzmacniane pudła i materiały do pakowania. Możemy zlecić firmie usługę kompleksową, co znacznie ułatwia logistykę. Usługa ta obejmuje pakowanie rzeczy osobistych, mebli i sprzętów, demontaż, zabezpieczanie przedmiotów, wyniesienie, dowóz na miejsce z wniesieniem, zdjęcie zabezpieczeń, montaż, a często nawet ustawianie wszystkiego na miejscu i rozpakowywanie. Przeprowadzka kompleksowa to koszt nawet ponad 300 zł za godzinę. Jest to stosunkowo dużo, ale dzięki temu będziemy pewni, że wszystko przebiegnie sprawnie i dojedzie w całości. Ponadto można trochę zaoszczędzić, jeśli weźmiemy na siebie część obowiązków. Samodzielnie możemy przewieźć mniejsze rzeczy i pakunki, a zlecić transport sprzętów RTV i AGD, mebli i ciężkich paczek. Poświęćmy trochę czasu i sami spakujmy część rzeczy, przy okazji dokonując niezbędnej selekcji. Możemy również zrezygnować z usługi znoszenia i wnoszenia. Najlepiej o pomoc poprosić znajomych i rodzinę. Zaoszczędzimy również wtedy, kiedy sami zadbamy o materiały do pakowania. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu.

Czytaj także  Jakie klucze wybrać do warsztatu domowego

Przeprowadzka to stresujące przeżycie. Trudno bowiem zaplanować logistykę przedsięwzięcia – trzeba bowiem przewieźć dużo rzeczy. Nastawmy się pozytywnie i przy okazji wyrzućmy to, czego nie potrzebujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *