ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Uncategorized

Przeprowadzka jest bardzo stresująca. Podpowiadamy, jakie są sposoby na przewiezienie wszystkich swoich rzeczy

Przeprowadzka oznacza nowy początek – przenosimy się do innego, nowego domu, co powinno być źródłem radości. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć, bardzo się stresujemy, gdyż trzeba przygotować się do przewiezienia rzeczy, a taka logistyka nieco nas przeraża. Jak zorganizować przeprowadzkę, by przebiegła szybko i sprawnie?

Ile kosztuje przeprowadzka? Logistyka przewozu

Wydawać by się mogło, że najtańsza jest przeprowadzka na własną rękę, podczas której korzystamy z własnego samochodu oraz życzliwości znajomych i rodziny, którzy pomagają w przeniesieniu rzeczy. Dobrze się jednak zastanówmy, czy taka logistyka ma sens. Rzadko kiedy mamy bowiem do dyspozycji większe auto, które pomieści duże gabaryty i wszystkie mniejsze pakunki, co oznacza, że miedzy mieszkaniami będziemy jeździć wiele razy. Brakuje nam także sprzętu do zniesienia ciężkich i dużych rzeczy. W związku z tym wydłuża się czas przeprowadzki, a rosnące opłaty za benzynę podnoszą całkowity koszt. Jesteśmy też bardziej zmęczeni i zestresowani, łatwiej nam o czymś zapomnieć. Może warto zatrudnić profesjonalną firmę transportową? Takie firmy mają odpowiedni sprzęt do przenoszenia dużych gabarytów, samochody dostawcze z możliwością przypięcia rzeczy do burt oraz doświadczenie w pakowaniu – twierdzi Rhenus Logistics. Nie musimy się obawiać, że koszty nas zaskoczą. Wystarczy po prostu zapytać, a to, ile zapłacimy zależy od czasu trwania przeprowadzki, odległości od punktu startowego i docelowego, powierzchni załadunkowej samochodu, terminu, a także ilości wykorzystanych materiałów do pakowania, eksploatacji dźwigów i wózków transportowych.

Czytaj także  Jakie klucze wybrać do warsztatu domowego

Ile kosztuje przeprowadzka? Logistyka przewozu naszych rzeczy

Więcej zapłacimy również za przewóz większych lub nietypowych gabarytów. Wynajęcie jednego auta z kierowcą, który pomoże nam w przenoszeniu i załadowywaniu pudeł to koszt ok. 60-80 zł za godzinę. Zapłacić musimy dodatkowo za płacę każdego z pracowników i dostarczane nam specjalnie wzmacniane pudła i materiały do pakowania. Możemy zlecić firmie usługę kompleksową, co znacznie ułatwia logistykę. Usługa ta obejmuje pakowanie rzeczy osobistych, mebli i sprzętów, demontaż, zabezpieczanie przedmiotów, wyniesienie, dowóz na miejsce z wniesieniem, zdjęcie zabezpieczeń, montaż, a często nawet ustawianie wszystkiego na miejscu i rozpakowywanie. Przeprowadzka kompleksowa to koszt nawet ponad 300 zł za godzinę. Jest to stosunkowo dużo, ale dzięki temu będziemy pewni, że wszystko przebiegnie sprawnie i dojedzie w całości. Ponadto można trochę zaoszczędzić, jeśli weźmiemy na siebie część obowiązków. Samodzielnie możemy przewieźć mniejsze rzeczy i pakunki, a zlecić transport sprzętów RTV i AGD, mebli i ciężkich paczek. Poświęćmy trochę czasu i sami spakujmy część rzeczy, przy okazji dokonując niezbędnej selekcji. Możemy również zrezygnować z usługi znoszenia i wnoszenia. Najlepiej o pomoc poprosić znajomych i rodzinę. Zaoszczędzimy również wtedy, kiedy sami zadbamy o materiały do pakowania. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu.

Czytaj także  Pistoletu do kleju na gorąco. Mechaniczny czy pneumatyczny?

Przeprowadzka to stresujące przeżycie. Trudno bowiem zaplanować logistykę przedsięwzięcia – trzeba bowiem przewieźć dużo rzeczy. Nastawmy się pozytywnie i przy okazji wyrzućmy to, czego nie potrzebujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *