ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

klimatyzacja w bloku
Dom i wnętrze

Skuteczne sposoby na obniżenie temperatury w pokoju

Prawo budowlane ściśle określa, jakie temperatury powinny panować w poszczególnych pomieszczeniach. Również medycyna ma w tej sprawie swoją własną opinię. Jednak prawda jest taka, że każdy indywidualnie odbiera temperaturę. Jedni preferują wysokie wskaźniki ciepła, oscylujące w granicach 24-25 stopni Celsjusza w pomieszczeniu, inni o niebo lepiej czują się, kiedy w pokoju jest zaledwie kilkanaście stopni.

Idealna temperatura to…

Według prawa budowlanego temperatura w pomieszczeniach, w których przebywa się ponad 4 godziny bez wierzchniego okrycia, powinna wynosić 20 stopni Celsjusza. A o 4 stopnie powinno być cieplej w łazience. Jednak wiadomo, że dotyczy to przede wszystkim sezonu grzewczego. Pod kątem medycznym, idealną temperaturą jest 22 stopnie Celsjusza – pozwala ona na komfort cieplny, jak również na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Jednak czasami latem ciężko jest taką temperaturę osiągnąć. Wtedy warto sięgnąć po sprawdzone sposoby. Wśród nich z pewnością należy wymienić klimatyzatory Samsung.

 

Jak obniżyć temperaturę w pomieszczeniu?

Ostatnimi czasy lato jest coraz bardziej upalne. Przez zbyt wysokie temperatury w pomieszczeniach ciężko się nam funkcjonuje. Dlatego wiele osób montuje w domu klimatyzatory Samsung, aby móc rozkoszować się przyjemnym chłodem. Warto do tego wykorzystać dodatkowo jeszcze inne sposoby. Nie wszyscy wiedza, że temperaturę w pomieszczeniu podnoszą takie urządzenia jak lodówka, mikrofalówka, piekarnik, ale również monitor czy komputer. Dlatego, w miarę możliwości, pamiętajmy o ich wyłączaniu, aby nie generować jeszcze wyższych temperatur. Przed nadmiarem ciepła uchronią również opuszczone w dzień rolety czy żaluzje. Można także zastosować wiatraki, które rozruszają gorące, nieruchome powietrze. Ciekawą propozycją jest zastosowanie butelek z zimną wodą. Nie tylko jako formy nawodnienia organizmu, ale również jako… prętów chłodniczych. Wstawione do zamrażarki butelki z wodą ustawiamy przed wentylatorem, dzięki czemu miły chłód rozniesie się po mieszkaniu.

 

Gdy szukasz natychmiastowego efektu

Powyższe sposoby mogą pomóc ochłodzić mieszkanie, ale na ich efekt trzeba będzie trochę poczekać. A to duże wyzwanie, kiedy pot leje się z całego ciała. Dlatego przed nadejściem lata warto zainwestować w klimatyzatory Samsung. To doskonałej jakości produkty, o niskim poziomie hałasu, więc doskonale sprawdzą się nawet w blokach. Elegancki design sprawia, że nie zakłócają estetyki pomieszczenia. Aby móc cieszyć się z efektów, jakie dają klimatyzatory Samsung, pamiętajmy, że prędkość wydmuchiwanego powietrza nie powinna być wyższa niż 0,2 m/s. W przeciwnym razie grozi nam przeziębienie. Ważną informacją jest również to, że różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym nie powinna być wyższa niż 7 stopni Celsjusza. Stosując się do tych zasad, z pewnością żadne upały nie będą wam straszne.

Czytaj także  Zastosowanie żarówek ledowych