ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

urządzenie zbiornikowe
Porady budowlane

Urządzenia zbiornikowe – do czego są wykorzystywane?

Technologia klejenia towarzyszy ludzkości już od czasów starożytnych. Kleje wytwarzano z ryb i ze smoły brzozowej. W dzisiejszych czasach jest to coraz bardziej zaawansowana recepta dla wielu obszarów ludzkiego działania. W procesach klejenia niebagatelną rolę pełnią urządzenia zbiornikowe, które usprawniają czas pracy i możliwości łączenia materiałów.

Do czego służą urządzenia zbiornikowe?

Są to maszyny, które służą do łączenia przedmiotów za pomocą stopionego kleju. Wykorzystują ogrzewany pojemnik, z którego tłoczy się lepik na klejoną powierzchnię. Pozwalają na pełną automatyzację procesu łączenia obiektów. Należy pamiętać, że spoiwo jest mało wrażliwe na zmiany temperatury. Zarówno operacja schładzania jak i ogrzewania kleju należy do długotrwałych procesów. Dzięki funkcji programowania urządzenia zbiornikowe nie tylko oszczędzają czas w procesie łączenia, ale także zmniejszają zużycie energii. Charakteryzują się tym, że potrafią podgrzewać lepik w wielostopniowym procesie, co pozwala uniknąć gwałtownych zmian temperatury i strat ciepła.

Rodzaje urządzeń do klejenia

Główne przyrządy do przemysłowego klejenia materiałów można podzielić na dwie zasadnicze serie urządzeń. Wyróżnia się urządzenia zbiornikowe z pompami zębatymi i tłokowymi. W pierwszym przypadku ciśnienie w zbiorniku wytwarzane jest poprzez przepompowywanie kleju poprzez zęby ustawione w kadłubie. Te zęby są ogranicznikiem przed osiągnięciem maksymalnego ciśnienia. W celu stabilizacji pracy stosuje się również bypassy działające jak zawór bezpieczeństwa. Maszyny z pompami tłokowymi wykorzystują zawory kompensacyjne, które nie pozwalają na przerwy w dostarczaniu kleju do łączonych powierzchni.

Czytaj także  Perfekcyjny sklep meblowy w Internecie

Zastosowanie urządzeń zbiornikowych

Dzięki zaawansowanej technologii klejenia urządzenia zbiornikowe pozwalają rozwiązywać problemy w:

produkcji opakowań i materaców, doskonale nadają się do obróbki maszynowej,
produkcji displayów reklamowych,
przemyśle mebli tapicerowanych oraz w przemyśle drzewnym,
produkcji filtrów i pianek,
szeroko pojętej branży budowlanej, w pracach wykończeniowych i podczas łączenia gotowych komponentów budowlanych.
przemyśle elektronicznym oraz motoryzacyjnym. Służą do powlekania tworzyw izolacyjnych, zabezpieczenia siedzeń i zabezpieczenia wrażliwych układów elektronicznych.

Rozwiązania zastosowane w aparatach zbiornikowych pozwalają na bardzo dokładne rozprowadzenie warstwy spoiwa na powierzchniach z różnych materiałów. Dzięki temu można uniknąć stosowania śrubek i metody lutowania. Pozwala to na użycie coraz lżejszych materiałów, które są wygodne w codziennym użytkowaniu. Technika spoinowania klejowego zyskuje coraz bardziej na znaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *