ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

szklana podłoga
Aranżacja wnętrz Dom i wnętrze Porady budowlane

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podłogach szklanych

Podłogi szklane są elementem architektonicznym, który przykuwa uwagę i dodaje niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. To bardzo nowoczesna i wszechstronna opcja – doskonale sprawdzi się zarówno w przestrzeniach komercyjnych, takich jak biura, kancelarie prawne, galerie handlowe czy lokale usługowe, jak i w eleganckich pomieszczeniach prywatnych. W artykule rozwiewamy mity dotyczące tego współczesnego elementu wyposażenia i podpowiadamy, w jakim zestawieniu prezentuje się najlepiej.

Czy podłogi szklane są bezpieczne?

Nowoczesne podłogi szklane są wykonywane z kilku warstw szkła hartowanego, połączonych folią lub żywicą. Element łączący ma za zadanie utrzymywać taflę szkła w ryzach, nawet jeśli dojdzie do zbicia szyby lub mikrouszkodzenia. Folie oraz żywica ułatwiają również wymianę szkła na nowe. Dzięki temu można mieć pewność, że szklane podłogi są w pełni bezpieczne i mogą być stosowane w pomieszczeniach, do których dostęp mają małe dzieci czy zwierzęta. Warto postawić na firmę, która dodatkowo potwierdza swoją rzetelność odpowiednimi certyfikatami np. wydawanymi przez Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie.

Wiele osób martwi się, że szklana podłoga będzie śliska, co mogłoby powodować groźne w skutkach upadki. Warto zatem podkreślić, że tafla może być dodatkowo pokryta specjalną powierzchnią antypoślizgową. Nie należy się również obawiać krawędzi podłóg – fachowcy wypolerują je przed montażem, aby pozbyć się ostrych zakończeń.

Czytaj także  Czym pomalować podłogę z desek?

szklana podłoga na której stoi krzesło

Szklana podłoga – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Podłogi szklane mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków w rozmaitych przestrzeniach prywatnych oraz komercyjnych. Efektowna szklana tafla może być umieszczona jedynie w niewielkim fragmencie podłogi lub obejmować całą jej powierzchnię. Przeszklenia pięknie odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego znakomicie sprawdzą się w małych, ciemnych lokalach. Dla wzmocnienia efektu można je stosować w połączeniu z drzwiami szklanymi.

Style architektoniczne, do których pasują podłogi szklane

Szklana podłoga może być wykonana ze szkła barwionego lub przezroczystego, co sprawia, że projekt łatwo dopasować do stylu panującego w pomieszczeniu. Niemniej jednak element ten najlepiej sprawdzi się we wnętrzach:

  • inspirowanych przestrzeniami industrialnymi, zachowanymi w stylu loftowym,
  • minimalistycznych, o skandynawskim charakterze,
  • harmonijnych oraz symetrycznych w stylistyce art deco.

Eleganckie i funkcjonalne podłogi szklane od Prolinea

Firma Prolinea to doświadczony partner w aranżacji lokali komercyjnych i prywatnych mieszkań. Kompetentni i rzetelni fachowcy pomogą Ci dobrać idealne elementy architektoniczne do Twojego pomieszczenia, które sprawią, że wnętrza będą odznaczać się niepowtarzalnym sznytem i funkcjonalnością.

Do produkcji podłóg szklanych specjaliści wykorzystują niezwykle wytrzymałe i trwałe szkło hartowane, które dla dodatkowego zabezpieczenia przechodzi proces laminacji. Już dziś wejdź na stronę marki, zapoznaj się z pełną ofertą i przekonaj się, jak piękny będzie Twój dom lub lokal usługowy https://prolinea.eu/oferta/podlogi-szklane.

Czytaj także  Płytki od A do Z

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *