ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

łóżko
Aranżacja wnętrz

Wybieramy wygodne łóżko do sypialni

Sypialnia to oaza wypoczynku. Trafiamy do niej wieczorem, po pełnym wrażeń i emocji dniu. Musimy więc zadbać o to, by było to pomieszczenie sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. W sypialni powinno się znaleźć kilka mebli, które to pomieszczenie uczynią ładnym, wygodnym i funkcjonalnym. Najważniejsze jednak jest wygodne łóżko.

Jakie meble trzeba wstawić do sypialni?

W funkcjonalnej sypialni musi się znaleźć się kilka mebli. Podstawą wyposażenia jest łóżko, przy którym trzeba ustawić szafki lub stoliki nocne, ponadto potrzebne są: komoda i szafa, w której przechowamy bieliznę. W dużej sypialni znajdzie się także miejsce na toaletkę, kominek i lustro. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, czyli jednej górnej lampie i lampkach mocnych, których światło będzie wystarczająco silne, by móc poczytać. Lampy powinny świecić światłem rozproszonym, które nie będzie razić w oczy.

Najważniejszy z mebli. Wybieramy idealne łóżko

Wśród mebli do sypialni z pewnością najważniejsze jest łóżko. Musi być wygodne, by gwarantować nam dobry i zdrowy sen. Łóżko powinno być dopasowane do najwyższej osoby, która w nim śpi, czyli wysokość osoby plus co najmniej 20 cm. Co do szerokości, jeśli spać będą dwie osoby, musi wynosić minimum 140 cm, wygodne jest łóżko o szerokości 160 cm, a idealne ma od 180 do 200 cm. Z obu stron łóżka należy zostawić około 70 cm wolnego miejsca, by można było swobodnie do niego wejść.

Czytaj także  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podłogach szklanych

Kiedy zdecydujemy jaki rozmiar łóżka do sypialni jest nam potrzebny, musimy wybrać materiał, z którego została wykonana rama. Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów łóżek: klasyczne, tapicerowane, kontynentalne, metalowe, drewniane czy z płyty MDF. Płyta MDF powstaje ze zmielonego na pył drewna mieszanego z innymi związkami organicznymi, a wszystko to zostaje sprasowane w wysokiej temperaturze. To trwały i podatny na obróbkę materiał, z którego często robi się meble. Możemy kupić także łóżko wykonane z różnego rodzaju drewna. Drewno to materiał kojarzący się z niesamowitym ciepłem i przytulnością, co ma niemałe znaczenie w przypadku urządzania strefy sypialnianej. Wrażenie przytulności dają łóżka tapicerowane, które mogą być obite skórą naturalną, ekologiczną lub gustowną tkaniną. Większość tego typu mebli wyposażona jest w efektowne zagłówki, które zwykle również są tapicerowane. Można zdecydować się na zwykłe prostokątne zagłówki, ale również można pokusić się o te bardziej wyszukane kształty. Zagłówek może być mały, ale może także zajmować dużą część ściany.

Kluczem do sukcesu w czasie tworzenie idealnej sypialni jest komfortowe łóżko. Inne meble możemy kupić później, ale wygodne miejsce do spania warto mieć zawsze.