ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

łóżko
Aranżacja wnętrz

Wybieramy wygodne łóżko do sypialni

Sypialnia to oaza wypoczynku. Trafiamy do niej wieczorem, po pełnym wrażeń i emocji dniu. Musimy więc zadbać o to, by było to pomieszczenie sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. W sypialni powinno się znaleźć kilka mebli, które to pomieszczenie uczynią ładnym, wygodnym i funkcjonalnym. Najważniejsze jednak jest wygodne łóżko.

Jakie meble trzeba wstawić do sypialni?

W funkcjonalnej sypialni musi się znaleźć się kilka mebli. Podstawą wyposażenia jest łóżko, przy którym trzeba ustawić szafki lub stoliki nocne, ponadto potrzebne są: komoda i szafa, w której przechowamy bieliznę. W dużej sypialni znajdzie się także miejsce na toaletkę, kominek i lustro. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, czyli jednej górnej lampie i lampkach mocnych, których światło będzie wystarczająco silne, by móc poczytać. Lampy powinny świecić światłem rozproszonym, które nie będzie razić w oczy.

Najważniejszy z mebli. Wybieramy idealne łóżko

Wśród mebli do sypialni z pewnością najważniejsze jest łóżko. Musi być wygodne, by gwarantować nam dobry i zdrowy sen. Łóżko powinno być dopasowane do najwyższej osoby, która w nim śpi, czyli wysokość osoby plus co najmniej 20 cm. Co do szerokości, jeśli spać będą dwie osoby, musi wynosić minimum 140 cm, wygodne jest łóżko o szerokości 160 cm, a idealne ma od 180 do 200 cm. Z obu stron łóżka należy zostawić około 70 cm wolnego miejsca, by można było swobodnie do niego wejść.

Czytaj także  Jaką farbę wybrać do malowania ścian?

Kiedy zdecydujemy jaki rozmiar łóżka do sypialni jest nam potrzebny, musimy wybrać materiał, z którego została wykonana rama. Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów łóżek: klasyczne, tapicerowane, kontynentalne, metalowe, drewniane czy z płyty MDF. Płyta MDF powstaje ze zmielonego na pył drewna mieszanego z innymi związkami organicznymi, a wszystko to zostaje sprasowane w wysokiej temperaturze. To trwały i podatny na obróbkę materiał, z którego często robi się meble. Możemy kupić także łóżko wykonane z różnego rodzaju drewna. Drewno to materiał kojarzący się z niesamowitym ciepłem i przytulnością, co ma niemałe znaczenie w przypadku urządzania strefy sypialnianej. Wrażenie przytulności dają łóżka tapicerowane, które mogą być obite skórą naturalną, ekologiczną lub gustowną tkaniną. Większość tego typu mebli wyposażona jest w efektowne zagłówki, które zwykle również są tapicerowane. Można zdecydować się na zwykłe prostokątne zagłówki, ale również można pokusić się o te bardziej wyszukane kształty. Zagłówek może być mały, ale może także zajmować dużą część ściany.

Kluczem do sukcesu w czasie tworzenie idealnej sypialni jest komfortowe łóżko. Inne meble możemy kupić później, ale wygodne miejsce do spania warto mieć zawsze.