ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Ciekawostki

Zatoki, jak poradzić sobie z bólem

Ból zatok jest tak nieprzyjemny, że każdy, kto go doświadczył zrobi wszystko, by uniknąć tego przeżycia. Specjaliści zalecają odpoczynek, ciepłe okłady i irygację, czyli płukanie zatok. Koniecznie trzeba zażyć także skuteczny lek przeciwbólowy, a takie działanie takie ma lek Ibuprom Zatoki. A jakie są domowe sposoby na pokonanie bólu?

Zanim zażyjemy Ibuprom Zatoki. Czym jest zapalenie zatok?

Zapalenie zatok przynosowych to jedna z najczęstszych przypadłości w krajach o umiarkowanym klimacie. Schorzenie pojawia się w okresie jesienno-zimowym i jest bardzo uciążliwe. Zatoki to przestrzenie wypełnione powietrzem, znajdujące się w pobliżu nosa. Ich zadaniem jest wytwarzanie rzadkiej śluzowej wydzieliny, która potrzebna jest do nawilżania i oczyszczania wdychanego powietrza. Rolą zatok jest zmniejszanie ciężaru kości czaszki. Odgrywają istotną rolę przy mówieniu i w ogrzewaniu wdychanego powietrza, które wędruje następnie do płuc. Zapalanie zatok to proces zapalny ich błony śluzowej powstający w wyniku nieprawidłowości drożności ich ujść. Chorobę wywołują bakterie, więc w leczeniu stosuje się antybiotyki. Zapalenie zatok może być spowodowane również przez reakcje alergiczne (odczyn zapalny skutkuje nadprodukcją śluzu, która następnie zalega w zatokach). W każdej sytuacji ulgę w bólu przynosi preparat Ibuprom Zatoki.

Jak leczy się zapalenie zatok? Ibuprom Zatoki na ratunek

Zatokowy ból głowy jest bardzo uciążliwy, a ból jest szczególnie dokuczliwy rano. Ponadto okolice twarzy są tkliwe, ból zlokalizowany jest w okolicy policzków i oczu, a dolegliwości nasilają się przy pochylaniu i naprawdę trudno je wytrzymać. W czasie choroby mamy też katar i uczucie zatkanego nosa. W przypadku choroby w początkowej fazie (gdy nie jest to ropne zapalenie zatok), warto spróbować wyleczyć zatoki przy pomocy naturalnych (domowych) sposobów. Oczywiście warto również sięgnąć po skuteczny środek przeciwbólowy, np. Ibuprom Zatoki – złożony preparat, który zawiera ibuprofen oraz pseudoefedrynę, substancje różniące się miejscem i sposobem działania. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) z grupy pochodnych kwasu propionowego. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Pseudoefedryna obkurcza i zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, udrożniając nos i ujścia zatok (ułatwia drenaż wydzieliny z zatok). W czasie infekcji stosujmy też inhalacje, które są numerem jeden na liście domowych sposobów w walce z chorymi zatokami. Możemy zastosować inhalacje solą lub ziołami, które mają właściwości rozkurczowe, pomagające w pozbyciu się zalegającej wydzieliny. Pomocne są także ciepłe okłady z rozgrzanego grochu, który wsypujemy do woreczka.

Czytaj także  Co jest niezbędne w pracy florysty?

Dbajmy o zatoki, by uniknąć uciążliwego ból – oczyszczajmy dobrze nos, a w chłodne dni nośmy czapkę. Kiedy choroba zaatakuje, zażyjmy Ibuprom Zatoki i wypróbujmy domowe sposoby lecznicze, które pomogą opanować infekcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *