ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

publiczna łazienka
Ciekawostki

Czym zastąpić suszarki do rąk w trakcie pandemii?

Pandemia koronawirusa skłoniła naukowców do jeszcze bardziej starannego przyjrzenia się kwestiom związanym z zachowaniem higieny, w tym przede wszystkim ze skutecznym myciem rąk. Jak się bowiem okazuje ma ono istotny wpływ na rozprzestrzenianie się patogenów chorobotwórczych.

Czym cechuje się używanie suszarek do rąk?

Jak się okazuje suszarki do rąk (https://e-higiena24.pl/katalog/kategoria-produktu/suszarki/) mogą powodować rozprzestrzenianie się patogenów, w tym przede wszystkim bakterii. Zdaniem brytyjskich naukowców stosowanie tego typu urządzeń w toaletach publicznych może przyczyniać się do zwiększonego rozprzestrzenia się patogennych drobnoustrojów wśród ich użytkowników. Bakterie mogą być wówczas z powodzeniem przenoszone z niedomytych rąk użytkowników na urządzenie, a z niego na inne osoby. Poza tym, bakterie te są roznoszone wraz ze strumieniem powietrza po całym pomieszczeniu i osiadają na wszystkich znajdujących się tam przedmiotach. Zanieczyszczone mogą zostać zatem nie tylko dłonie kolejnego użytkownika, ale również jego ubranie i odsłonięte fragmenty ciała. Zgodnie z obserwacjami naukowców bakterie krążą wraz z powietrzem po pomieszczeniu jeszcze przez około 15 minut po użyciu suszarki.

Co zatem warto stosować w zamian?

Bardziej bezpieczną alternatywą dla suszarek montowanych w publicznych toaletach są umieszczane w podajnikach papierowe ręczniki. W ich przypadku ilość bakterii krążących po pomieszczeniu jest zdecydowanie niższa niż w przypadku suszarek. Warto wspomnieć, że wśród tego typu zanieczyszczeń znajdowanych na powierzchniach toalet wymienić można groźnego dla zdrowia gronkowca złocistego czy enterokoki. W związku z powyższym, suszarki do rąk elektryczne nie są zalecane do stosowania w miejscach, z których korzysta wiele osób. Lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku montaż dozowników z jednorazowymi ręcznikami papierowymi. Co ważne, godne polecenia ręczniki papierowe są nie tylko bardzo higieniczne, ale również wydajne i uniwersalne. Dobre ręczniki papierowe są wykonywane z chłonnej celulozy. W tym przypadku pojedynczy arkusz papieru pozwala skutecznie osuszyć dłonie. Podczas zakupu ręczników należy zwracać zatem uwagę na ilość warstw produktu oraz jego gramaturę. Poza tym, na wygodę i komfort użytkowania produktu wpływa jego miękkość i elastyczność. Dobrej jakości ręczniki są przyjemne w dotyku oraz wytrzymałe.

Czytaj także  Mieszkanie w stanie deweloperskim - co musisz wiedzieć

Jakie ręczniki dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty w rolkach oraz w pojedynczych arkuszach. Ręczniki w składce mogą być z powodzeniem umieszczane w dozownikach przytwierdzanych do ściany. Listki mogą być układane na zakładkę lub produkt może mieć formę wielopanelową. W takim wypadku kolejne listki są łatwo rozdzielane dzięki perforacji, która znajduje się pomiędzy nimi. Poza tym, klienci mogą się decydować na zakup ręczników w rolkach. W tym przypadku kolejne listki mogą być pobierane ze środka rolki lub z jej zewnętrznej części. W pierwszym wypadku rolka powinna być montowana pionowo, a w drugim – poziomo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *