ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

Porady budowlane

Jak bezpiecznie sklejać opakowania?

 

 

Produkcja na dużą skalę i prowadzenie sprzedaży wysyłkowej staje się już właściwie normą również w Polsce. Polacy doceniają możliwości, jakie daje sieć www, ale dla samych sprzedawców to nie tylko szansa na większe zyski, ale i spore wyzwanie. Nie wystarczy w końcu dostarczyć tylko wyroby najwyższej jakości. Trzeba również odpowiednio przygotować je do wysyłki, by nie ucierpiały w czasie transportu.

Taśma czy klej?

Zakupy małe i duże zazwyczaj pakuje się do kartonów bądź skrzynek (znacznie mocniejszych). Jednak to nie wszystko. Nawet mocny karton trzeba zabezpieczyć i dodatkowo uniemożliwić jego otwarcie niepowołanym do tego osobom. Jeszcze jakiś czas temu najlepszym do tego materiałem były taśmy samoprzylepne. Są one różnej szerokości, a w dodatku można umieszczać na nich materiały reklamowe, takie jak logo sklepu. Oklejanie przesyłek taśmą nie jest jednak zbyt estetyczne, a sam sposób zabezpieczenia nie jest zbyt trwały. I tu właśnie doskonale sprawdzają się kleje.

Dlaczego klej termotopliwy?

Na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów klejów, co sprawia, że łatwo dobrać wariant odpowiadający różnym potrzebom. Jednak jeśli chodzi o samo klejenie opakowań, należy wybrać produkt wysokiej jakości. By osiągnąć zadowalające efekty, dobrze jest zaopatrzyć się w kleje termotopliwe. Te najlepsze dostępne na rynku są zazwyczaj bezbarwne i bezwonne, nie trzeba się więc obawiać, że na pojemnikach i kartonach pojawią się mało estetyczne plamy. Kleje termotopliwe są wyjątkowo mocne, kleją trwale, nie sprawiają też większych problemów przy aplikacji. Należy zachować jedynie środki bezpieczeństwa podczas ich stosowania.

Czytaj także  Co to jest farba hybrydowa?

 

Klej zyskuje największe możliwości lepiące w najwyższej zalecanej przez producenta temperaturze. Przy klejeniu warto więc rozgrzać klej i szybko nałożyć, gdyż tego typu substancje cechują się szybkością wysychania. Warto zaopatrzyć się w profesjonalny pistolet, który pozwala nakładać klej wyjątkowo precyzyjnie, bez obaw, że na opakowaniu pojawią się nacieki czy plamy.

Products packing

Temperatura przy klejeniu jest niezwykle ważna z uwagi na trwałość. W im wyższej temperaturze stosuje się produkt, tym bardziej solidne jest samo zespolenie. Połączone elementy trwale do siebie przylegają, są stabilne, a klej z czasem nie ulega wykruszeniu.

Sposób przechowywania też ma znaczenie

Warto też pamiętać o tym, że kleje termotopliwe zachowują swoje unikalne właściwości tylko wtedy, kiedy są odpowiednio przechowywane. Z całą pewnością należy unikać miejsc wilgotnych, bo kleje te mają tendencje do chłonięcia wilgoci. Niestety wpływa to bardzo niekorzystnie na ich właściwości. Nasiąknięty klej nie tylko nie jest tak skuteczny, jak być powinien. Przy nagrzewaniu, zamiast zyskiwać odpowiednią konsystencję i temperaturę, może on ulec spienieniu.

 

Idealne do przechowywania klejów termotopliwych są miejsca suche, ciemne, pozbawione wilgoci. Warto też zawsze czytać dokładnie wszelkie informacje od producenta, które zostały umieszczone na opakowaniu. Kleje są różne, a wskazówki wytwórcy pomogą we właściwym użytkowaniu produktu i osiągnięciu zamierzonych efektów. Zawsze trzeba więc szukać rad, do jakich powierzchni przeznaczony jest klej, do jakiej temperatury go rozgrzać i ile czasu potrzebuje na wyschnięcie.

Czytaj także  Wytrzymałe ścianki działowe – jak wybrać?