ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

zarowki ledowe
Dom i wnętrze

Zastosowanie żarówek ledowych

Obecnie zwykłe żarówki kupuje się coraz rzadziej, ponieważ na rynku pojawiają się lepsze możliwości. Szukamy lepszym oraz bardziej energooszczędnych rozwiązań. Dlatego więcej osób sięga po żarówki ledowe, które niedawno stanowiły element dekoracyjny lub uzupełniały główne źródło światła.

Żarówki, a raczej lampy ledowe są zbudowane z małych diod elektroluminescencyjnych umieszczonych w małej oprawie, która pozwala je zamontować w miejscach, gdzie wcześniej umieszczone były zwykłe żarówki. Ich główną zaletą jest energooszczędność, a największym problemem ilość emitowanego światła. Jednak producenci coraz lepiej sobie z tym radzą. Postęp technologiczny sprawia, że udaje się uzyskać duże natężenie światła, które sprawdza się w pomieszczeniach, a także na zewnątrz.

 

Żarówki ledowe jako element dekoracyjny

Niektóre z żarówek ledowych charakteryzują się niewielką ilością emitowanego światła. Nie nadają się one do pracy wzrokowej, za to doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny lub podświetlający. Idealnie sprawdzą się w łazience lub kuchni, można je umieszczać koło obrazów, półek, blatów lub wanny. Wówczas te elementy zostaną pięknie doświetlone. Żarówki ledowe spełniające funkcję dekoracyjną świetnie sprawdzą się też w sklepach. Stosuje się je np. do podświetlenie wystawy, ponieważ minimalizują cień rzucany przez różne przedmioty, dzięki czemu doskonale się prezentują. Niektóre z żarówek zmieniają dynamicznie barwy, co pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny – grę wielokolorowych świateł i cieni na ścianach. Wystarczy jeden przycisk, aby kompozycję zmienić lub wyłączyć. Dzięki takim rozwiązaniom wnętrze naszego mieszkania zaskoczy i oczaruje gości.

Czytaj także  Jak wybrać wok do swojej kuchni?

 

Żarówki ledowe jako główne oświetlenie

Obecnie produkuje się żarówki ledowe, które wystarczą do oświetlenia całego pomieszczenia. Są one droższe od innych, ponieważ wykorzystuje się w nich diody PowerLED, które dają wysoki poziom emitowanego światła. Jeżeli chcemy w pomieszczeniu umieścić jedynie żarówki ledowe, warto wcześniej zapoznać się z testami i wybrać odpowiedni model. W łazience lub przedpokoju możemy zamontować te o mniejszej mocy. Natomiast do salonu musimy wybrać żarówki LED wysokiej jakości, która zapewni nam odpowiednią ilość światła. Diody o większej mocy pozwalają na oświetlenie nawet większych obiektów dużym, jasnym światłem. Znajdują zastosowanie w magazynach, na halach produkcyjnych, parkingach, a także ogrodach oraz latarniach ulicznych. Ich moc wystarcza również do oświetlenia biura światłem odpowiednim do pracy.

 

Żarówki ledowe jako światło pomocnicze

Żarówki ledowe mogą też stanowić uzupełnienie świetlówek lub halogenów. Wówczas ich główną funkcją jest rozświetlenie ciemniejszych obszarów pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się w kuchni pod wiszącą szafką, co pomoże nam przy pracach kuchennych, ponieważ ich bliskość do powierzchni roboczej sprawi, że nie będą dawały cienia. Oświetlenie pomocnicze nada uroku różnym zakamarkom, pomoże podkreślić określoną przestrzeń, a także rozweselić lub udekorować wnętrza. Żarówki ledowe podkreślą kolory pomieszczeń lub stworzą ciekawe kontrasty oraz zupełnie nowe odcienie.

Czytaj także  Potrzebujesz kilku drobnych napraw w domu, ale nie chcesz wzywać specjalisty? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak zrobić to samemu