ZPRms.pl

Zawsze proste rozwiązania mieszkania i salonów

szklane zabudowy tarasów Lumon
Dom i wnętrze

Zabudowa tarasów – kiedy warto się na nią zdecydować?

Mieszkanie z tarasem czy balkonem to marzenie wielu osób – nie tylko tych zamieszkujących na stałe w dużych, zatłoczonych miastach. Nie każda otwarta przestrzeń budynku spełnia jednak oczekiwania swoich właścicieli również w praktyce. Często okazuje się bowiem, że niekorzystnie zlokalizowany balkon czy taras nie pozwala na swobodny wypoczynek ani na uprawę roślinności. Co robić w takim przypadku? Rozwiązaniem może okazać się szklana zabudowa tarasów.

 

Zabudowa tarasów – czemu służy i jakie ma zalety?

szklana zabudowa tarasu zapewnia komfort mieszkania Zabudowa tarasów tworzona jest z tafli szkła osadzonych na solidnych metalowych profilach. To prosty sposób na odgrodzenie tarasu lub balkonu od niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg, mróz, kurz czy hałas. Zabudowy pozwalają na zamknięcie przestrzeni i utworzenie dodatkowego pomieszczenia, a jednocześnie umożliwiają korzystanie z naturalnego ciepła i światła oraz podziwianie widoków.

Szklane zabudowy tarasów chronią fasadę budynku przed zabrudzeniami i zmniejszają częstotliwość wykonywania remontów. Obniżają również koszty ogrzewania mieszkania, chociaż zwiększają w tym samym czasie jego metraż. Dzięki otwieranym systemom szklanym zabudowa tarasów prezentuje się nowocześnie i elegancko, pozostając przy tym łatwą w utrzymaniu w czystości. Jej zaletą jest także bezpieczeństwo – solidne profile i hartowane szkło skutecznie zabezpieczają balkony i tarasy, tworząc bezpieczną przestrzeń dla bawiących się dzieci i zwierząt domowych.

Czytaj także  Wybór najlepszego ogrodzenia. Na co zwrócić uwagę?

 

Szklane zabudowy tarasów – ramowe czy bezramowe?

Szklane zabudowy tarasów dostępne są w dwóch wariantach: ramowym i bezramowym. Pierwszy opiera się na tworzeniu aluminiowych profili, w których montowane są tafle szklane. Profile przesuwa się za pomocą rolek na prowadnicach. Całość jest szczelna dzięki systemowi odpowiednich uszczelek, które chronią przed kurzem, hałasem, mrozem i wiatrem. Taka zabudowa tarasów może być montowana od balustrady lub od podłoża do sufitu. Bardziej estetyczną alternatywą dla systemu ramowego jest system pozbawiony ram pionowych. Tafle szkła są w nim podtrzymywane przez profile poziome umieszczone przy suficie i przy podłożu. Rozwiązanie to jest efektowne wizualnie, jednak nie zapewnia 100% szczelności. Oba warianty mają zatem swoje wady i zalety.

Wybór pomiędzy zabudową ramową a bezramową zależy przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań właścicieli mieszkania. Jeśli celem jest stworzenie na tarasie dodatkowego pomieszczenia, które posłuży jako przeszklona jadalnia lub pokój, priorytetem będzie pełna szczelność. Jeżeli jednak zabudowa wykonywana jest dla upiększenia fasady budynku i ma pełnić rolę częściowej ochrony, znacznie lepiej sprawdzi się w wariancie bezramowym.

Szklana zabudowa tarasów Lumon to odpowiedź na potrzeby tych, którzy pragną cieszyć się swoją otwartą przestrzenią niezależnie od pory roku czy panujących na zewnątrz warunków. Zabudowy zapewniają fizyczne odcięcie, jednak wizualnie nie odbierają tarasom uroku i pozwalają napawać się słońcem oraz efektownymi widokami. Chronią także przed wieloma czynnikami, które powodują dyskomfort i wpływają negatywnie na kondycję budynku. Ich rolę zabezpieczającą docenią natomiast przede wszystkim rodzice małych dzieci i właściciele domowych pupili.

Czytaj także  W jaki sposób malować drewniane elementy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *